Jak kleić fototapetę

Jak kleić fototapetę

Jak kleić fototapetę

 

Spodobała Ci się fototapeta z naszej oferty? Oczami wyobraźni już widzisz ją w swoim salonie lub innym pokoju? Jedno jest pewne – fototapety to znakomity sposób na szybką metamorfozę wnętrz. Są solidne, wydrukowane na wysokiej jakości grubym papierze, a przede wszystkim ich klejenie nie sprawia trudności.

 

Najważniejsze informacje o fototapetach

 

  • Produkowane na indywidualny rozmiar,

  • Dostępne w opcji z drukiem pełnokolorowym,

  • Dostarczane w jednym lub wielu kawałkach.

 

Jak przygotować podłoże pod fototapety

 

Podłoże, na którym będzie klejona fototapeta musi być zwarte, równe i oczyszczone. Nie mogą znajdować się w nim kołki, gwoździe, otwory lub gniazdka. Wszystkie te elementy należy zdemontować, a ubytki wyrównać masą szpachlową, a następnie wyszlifować. W przypadku zabrudzonych mocno ścian, rekomenduje się ich wcześniejsze umycie szarym mydłem, a następnie zagruntowanie. Do klejenia można przystąpić dopiero kiedy ściany będą suche.

 

Czym kleić fototapety?

 

Do klejenia fototapet należy wykorzystać klasyczny klej do tapet papierowych. Rozpuszczamy go w wodzie zgodnie z instrukcją na opakowaniu, a następnie przy pomocy szczotki nakładamy na wewnętrzną stronę tapety i pozostawiamy ją do nasiąknięcia. Po kilku minutach rozpoczynamy proces klejenia fototapety do ściany.

 

Jak kleić fototapetę

 

W przypadku fototapet w dużych rozmiarach, zaleca się zapewnienie drugiej osoby do pomocy. Fototapeta jest w jednym lub kilku kawałkach i jej klejenie rozpoczynamy od góry do dołu, równomiernie naciągając arkusz i dociskając go do ściany. Wykorzystujemy w tym celu specjalny gumowy wałek, którym usuwamy pęcherzyki powietrza spod tapety na zewnątrz. Ewentualny nadmiar tapety docinamy przy pomocy ostrego nożyka do tapet. Kiedy klej wyschnie, fototapeta jest już przyklejona na gotowo.

Product added to compare.