Jak mocować obrazy do ściany

Jak mocować obrazy do ściany

Jak mocować obrazy do ściany

 

Zdecydowałeś się zamówić plakaty, art printy lub obrazy do swojego domu? Nie możesz się doczekać kiedy przesyłka do ciebie dotrze? Z drugiej strony masz pewne obawy, bo jeszcze nigdy nie mocowałeś obrazów do ściany w inny sposób, niż przy pomocy taśmy klejącej? Tym razem zamówiłeś plakaty w antyramie lub oprawie. Dodatkowo masz otrzymać obraz na płótnie, naciągnięty na drewnianą blejtramę. Jak sobie poradzić ze sprawnym i solidnym montażem tych rzeczy? Podpowiadamy?

 

Co będzie potrzebne?

 

  • Wiertarka – jeżeli zamierzasz mocować obraz do ściany murowanej, będziesz musiał wykonać w niej otwór pod kołek. Zrobisz to przy pomocy wiertarki z wiertłem.

 

  • Wkrętarka – w przypadku ścian wykonanych z drewna lub płyt gipsowo-kartonowych, wystarczy do nich wkręcić specjalny wkręt, na którym zostanie powieszony obraz. Możesz to zrobić z użyciem elektronarzędzi – wkrętarki lub ręcznego śrubokręta.

 

  • Miarka i poziomica – wieszając więcej plakatów lub obrazów, należy zadbać o ich właściwe rozmieszczenie na ścianie. Równe odległości to podstawa, aby uzyskać zadowalający efekt. W ich zachowaniu pozwoli miara zwijana, poziomica oraz ołówek.

 

Wszystkie oferowane przez nas antyramy, obrazy na płótnie oraz oprawy i ramki wyposażone są w gotowe systemy mocowania. Mają one najczęściej postać metalowych zawieszek z otworem do zawieszenia na główce wkręta.

Product added to compare.