Jak mocować obrazy do ściany

 

Zdecydowałeś się zamówić plakaty, art printy lub obrazy do swojego domu? Nie możesz się doczekać kiedy przesyłka do ciebie dotrze? Z drugiej strony masz pewne obawy, bo jeszcze nigdy nie mocowałeś obrazów do ściany w inny sposób, niż przy pomocy taśmy klejącej? Tym razem zamówiłeś plakaty w antyramie lub oprawie. Dodatkowo masz otrzymać obraz na płótnie, naciągnięty na drewnianą blejtramę. Jak sobie poradzić ze sprawnym i solidnym montażem tych rzeczy? Podpowiadamy?

 

Co będzie potrzebne?

 

  • Wiertarka – jeżeli zamierzasz mocować obraz do ściany murowanej, będziesz musiał wykonać w niej otwór pod kołek. Zrobisz to przy pomocy wiertarki z wiertłem.

 

  • Wkrętarka – w przypadku ścian wykonanych z drewna lub płyt gipsowo-kartonowych, wystarczy do nich wkręcić specjalny wkręt, na którym zostanie powieszony obraz. Możesz to zrobić z użyciem elektronarzędzi – wkrętarki lub ręcznego śrubokręta.

 

  • Miarka i poziomica – wieszając więcej plakatów lub obrazów, należy zadbać o ich właściwe rozmieszczenie na ścianie. Równe odległości to podstawa, aby uzyskać zadowalający efekt. W ich zachowaniu pozwoli miara zwijana, poziomica oraz ołówek.

 

Wszystkie oferowane przez nas antyramy, obrazy na płótnie oraz oprawy i ramki wyposażone są w gotowe systemy mocowania. Mają one najczęściej postać metalowych zawieszek z otworem do zawieszenia na główce wkręta.

Powrót